שאלה למדור "הכל יחסים", שבועון לאשה

אני בת 25, ונמאס לי מזה שתמיד כואב לי כשאני מקיימת יחסי מין. כואב ושורף. אני מפנטזת על מין עם בן הזוג ואז כשמגיעים לזה, פשוט כואב ואני ממש סובלת. זה היה כך גם עם בני זוג קודמים. זה שאני לא נהנית ממין די הרס לי את היחסים יותר מפעם אחת. מה לעשות? איך אוכל להנות ממין?

שואלת יקרה,

צר לי על החוויה הלא נעימה שאת חווה כל פעם מחדש. יחסי מין לא אמורים לכאוב ולכן במצב זה אני ממליצה לעשות את כל מה שמהנה ומענג אותך מלבד חדירה. חשוב שבן הזוג יבין ויהיה שותף לכך. אל תהססי לשתף אותו בכאב שאת חווה ותחקרו יחד את המגע המענג שלא כולל חדירה בשלב זה. הגוף זוכר את הכאב ואולי אף מתכווץ באופן לא מודע לפני קיום יחסי מין.

ממליצה לך בחום לגשת לבדיקה ואבחנה מקצועית אצל גניקולוגית עם מומחיות בנושא כאב ביחסי מין. התופעה של כאבים בפות נקראת וולוודיניה או וסטיבוליטיס. חשוב מאוד לקבוע תור אצל רופא שזו המומחיות שלו כדי למנוע תסכול מאבחון לא מדוייק.

ישנן נשים שחוות וגיניסמוס והכוונה לכווץ לא רצוני ומתמשך של שרירי רצפת האגן, המביאים לכאב בנסיון חדירה לנרתיק. לעיתים החדירה בלתי אפשרית, כל אישה חווה זאת אחרת. את ציינת שהרגשת כך גם עם בני זוג קודמים וזה הזמן לפעול ולטפל בזה.  לאחר הבדיקה הגניקולוגית, מומלץ לפנות גם לפיזיותרפיה רצפת אגן ולטיפול מיני עם מטפל מיני מוסמך על ידי איטם (האגודה לטיפול מיני)

כתבת שהקושי במין הרס לך יחסים יותר מפעם אחת ולכן הפעם, זו הזדמנות לקחת אחריות על חיי המין שלך ולקבל את הטיפול המתאים.

בהצלחה גדולה,

רחל פצניק פומפס- מטפלת ומדריכה זוגית מוסמכת ומטפלת מינית מוסמכת.

שאלות נוספות ממדור "הכל יחסים"

אני בן 30, ובזמן האחרון לוקח לי כמעט שעה להגיע לאורגזמה, ולפעמים אני לא מצליח בכלל. היו לי מספר בנות זוג בעבר, ומעולם זה לא

המשך קריאה »

אנחנו בני 50 פלוס. בחצי שנה האחרונה בן זוגי סובל מאין אונות. או שלא עומד לו בכלל, או שהוא מאבד את הזקפה תוך כדי האקט.

המשך קריאה »

אנחנו נמצאים ביחד 7 שנים, יש לנו ילדה בת 5 ותינוק בן שנתיים. אני אוהבת את בעלי ונמשכת אליו, אך מתגעגעת לתחושה של תשוקה, של

המשך קריאה »