שאלה למדור "הכל יחסים", שבועון לאשה

אני בת 25, ונמאס לי מזה שתמיד כואב לי כשאני מקיימת יחסי מין. כואב ושורף. אני מפנטזת על מין עם בן הזוג ואז כשמגיעים לזה, פשוט כואב ואני ממש סובלת. זה היה כך גם עם בני זוג קודמים. זה שאני לא נהנית ממין די הרס לי את היחסים יותר מפעם אחת. מה לעשות? איך אוכל להנות ממין?

שואלת יקרה,

צר לי על החוויה הלא נעימה שאת חווה כל פעם מחדש. יחסי מין לא אמורים לכאוב ולכן במצב זה אני ממליצה לעשות את כל מה שמהנה ומענג אותך מלבד חדירה. חשוב שבן הזוג יבין ויהיה שותף לכך. אל תהססי לשתף אותו בכאב שאת חווה ותחקרו יחד את המגע המענג שלא כולל חדירה בשלב זה. הגוף זוכר את הכאב ואולי אף מתכווץ באופן לא מודע לפני קיום יחסי מין.

ממליצה לך בחום לגשת לבדיקה ואבחנה מקצועית אצל גניקולוגית עם מומחיות בנושא כאב ביחסי מין. התופעה של כאבים בפות נקראת וולוודיניה או וסטיבוליטיס. חשוב מאוד לקבוע תור אצל רופא שזו המומחיות שלו כדי למנוע תסכול מאבחון לא מדוייק.

ישנן נשים שחוות וגיניסמוס והכוונה לכווץ לא רצוני ומתמשך של שרירי רצפת האגן, המביאים לכאב בנסיון חדירה לנרתיק. לעיתים החדירה בלתי אפשרית, כל אישה חווה זאת אחרת. את ציינת שהרגשת כך גם עם בני זוג קודמים וזה הזמן לפעול ולטפל בזה.  לאחר הבדיקה הגניקולוגית, מומלץ לפנות גם לפיזיותרפיה רצפת אגן ולטיפול מיני עם מטפל מיני מוסמך על ידי איטם (האגודה לטיפול מיני)

כתבת שהקושי במין הרס לך יחסים יותר מפעם אחת ולכן הפעם, זו הזדמנות לקחת אחריות על חיי המין שלך ולקבל את הטיפול המתאים.

בהצלחה גדולה,

רחל פצניק פומפס- מטפלת ומדריכה זוגית מוסמכת ומטפלת מינית מוסמכת.

שאלות נוספות ממדור "הכל יחסים"

אנחנו בני 23, נמצאים ביחד מעל 5 שנים. בן זוגי, משפחתו ומשפחתי לוחצים מאוד על חתונה. לאחרונה התארסנו, ומאז אני בדכאון וחרדה. אני לא נהנית

המשך קריאה »

אני בת 48, בן זוגי בן 53. אני מתוסכלת, כי פעמים רבות כשיש לי חשק לסקס, בן זוגי רוצה לצפות בנטפליקס. אני יוזמת והוא דוחה

המשך קריאה »

בעלי ואני ביחד יותר מעשור, ומאז שנולדו הילדים יש לי פחות ופחות מוטיבציה לסקס. הסיבה- שהוא נורא מחפף במשחק המקדים, אין לו עניין. גם לא

המשך קריאה »