שאלה למדור "הכל יחסים", שבועון לאשה

אנחנו נמצאים ביחד 7 שנים, יש לנו ילדה בת 5 ותינוק בן שנתיים. אני אוהבת את בעלי ונמשכת אליו, אך מתגעגעת לתחושה של תשוקה, של התרגשות, של פרפרים בבטן, של חשק מטורף למין איתו. מה עושים? האם ניתן להצית מחדש את התחושות הללו שכבו אחרי שביתנו נולדה?

שואלת יקרה,

את שואלת שאלה שמעסיקה זוגות רבים שמתגעגעים לשלב הזיקוקים בקשר, כך שאת ממש לא לבד בתחושות אלו. המעבר משלב ההתאהבות המאפיין את התקופה הראשונה בקשר, לשלב האהבה הבוגרת והיציבה, עלול להיחוות כמתסכל ומעורר שאלות לגבי איכות הקשר.

את כותבת על הגעגוע לתחושה של תשוקה, התרגשות, פרפרים בבטן, חשק מטורף למין – כל אלו מאפיינים את שלב ההתאהבות שהוא מצב זמני שחולף לאחר שבועות, חודשים ולפעמים אפילו מספר ימים. התאהבות מתפתחת לאהבה בוגרת שנמשכת לאורך זמן ולעיתים חיים שלמים. אמנם אין כבר זיקוקים אולם יש בה עומק ובטחון.

את אוהבת את בעלך ונמשכת אליו והאתגר הוא לשמר את התשוקה במקביל לגידול 2 ילדים קטנים. ציינת שאחרי הולדת בתכם הבכורה, התשוקה והחשק כבו ואכן, המעבר להורות הוא שינוי דרמטי וחשוב מאוד להשקיע ולטפח את הזוגיות והמיניות בתקופה זו.

ממליצה לך לא לשמור את התחושות האלו בבטן, אלא לדבר על זה עם בעלך. יכול להיות שגם הוא מרגיש בדומה אלייך, ותהיה תחושת הקלה מכך שזה מדובר. חשוב לעשות תיאום ציפיות מחודש לגבי המיניות שלכם ולהכניס הרגלים חדשים שיציתו את התשוקה. למשל: תקבעו לעצמכם זמן שהוא הזמן הזוגי שלכם וכל אחד מכם מחוייב אליו. תתחילו את המפגש הזה בשיח שיש בו שיתוף, מחמאות הדדיות ומגע רך, מקרב ואינטימי. להקשיב זה לזו עם סקרנות, לב פתוח ומבט אמפטי. להשקיע במחוות קטנות שיגרמו לצד השני לחייך ולהרגיש אהוב. כל אלו מונעים את השחיקה שבשיגרה ומשמרים את אש האהבה.

מאחלת לך הנאה גדולה מהאהבה הבוגרת והמשפחה שבניתם יחד.

רחל פצ'ניק פומפס – מטפלת ומדריכה זוגית מוסמכת ומטפלת מינית מוסמכת.

שאלות נוספות ממדור "הכל יחסים"

בעלי ואני ביחד יותר מעשור, ומאז שנולדו הילדים יש לי פחות ופחות מוטיבציה לסקס. הסיבה- שהוא נורא מחפף במשחק המקדים, אין לו עניין. גם לא

המשך קריאה »

הייתי מאוד רוצה שבת הזוג שלי תענג את עצמה ידנית בזמן שאנחנו עושים סקס. גם כי זה מגרה אותי, וגם כי קשה לה לגמור בחדירה.

המשך קריאה »

יוצא לי לקרוא את המדור שלך , ולא פעם אני קורא ״תלונות״ של נשים שבן זוגן כמעט ולא ״משחק״ את המשחק המקדים, ומיד עובר ל״תכלס״

המשך קריאה »