שאלה למדור "הכל יחסים", שבועון לאשה

יוצא לי לקרוא את המדור שלך , ולא פעם אני קורא ״תלונות״ של נשים שבן זוגן כמעט ולא ״משחק״ את המשחק המקדים, ומיד עובר ל״תכלס״ , הן הנשים חוזרות ומתלוננות שכתוצאה מכך אינן נהנות מיחסי המין. אצלי לדאבוני זה הפוך בת זוגתי אינה מעוניינת במשחק המקדים , לא רוצה שאגע בה ״פה ושם״ ואם אני מצליח לגעת בה היא נרתעת ואף מתקררת. אציין שאנו זוג בגיל מעל חמישים שבתחילת חיינו המשותפים יחסי המין היו ״נורמליים״ משחק מקדים היה משחק מקדים על כל מה שמשתמע מכך. אנו זוג אוהב ומכבד. רובי

שלום רובי,

שמחה לענות על השאלה הזו ולהציג את הזווית הפחות מדוברת. כפי שאתה אומר הקול הדומיננטי יותר הוא הקול של "התלונות" על גברים שרוצים את התכלס וכל מה שלפני הוא בגדר משהו שחייבים לעשות כדי להגיע לחדירה עצמה. כמובן שזו אמירה כוללנית מאוד ובעבודתי בקליניקה אני פוגשת רצף של התנהגויות מגדריות שונות.

אתה חווה שבת הזוג אינה מעוניינת במשחק המקדים וכאשר אתה נוגע בה במקומות מסוימים שהיית רגיל לגעת בעבר, היא נרתעת ואף מתקררת. יכול להיות שמקומות אלו פחות נעימים לה כיום אבל זה לא אומר בהכרח שהיא לא מעוניינת במשחק המקדים. ההמלצה החמה שלי היא לנהל שיח פתוח לגבי מה מענג אותה, איפה היא רוצה שתיגע בה, איך לגעת ובאיזו עוצמה.  בנוסף, תקבעו זמן שיהיה נח לשניכם, ועם הרבה סקרנות ולב פתוח תתרגלו מגע בכל הגוף, מגע שלא מכוון לחדירה וכך תלמד איפה אתה יכול לגעת בלי שהיא תירתע.

ציינת שאתם זוג בגילאי החמישים ויכול להיות שאשתך נכנסה לגיל המעבר. שלב זה מאופיין בשינויים הורמונליים ופיזיולוגיים הנובעים מירידת האסטרוגן ומשפיעים על  החשק המיני, עוררות מינית וגם דימוי הגוף. אחד מהשינויים המשמעותיים הוא יובש נרתיקי שעלול לגרום לכאב, וזה מייצר מעגל קסמים שמשפיע על הפעם הבאה שתנסה לגעת, מאחר והגוף זוכר את הכאב. חשוב להכיר את תופעות גיל המעבר ולהתייעץ עם רופא נשים במידת הצורך.

אתה מסיים את השאלה שלך באמירה שאתם זוג אוהב ומכבד, ולפיכך סומכת עליכם שתוכלו לנהל דיאלוג פתוח, מכיל ואמפטי לגבי הצרכים כיום. המיניות והסקס אמנם לא מרגישים לך כמו בתחילת הזוגיות, וזה אכן משתנה עם השנים, בדומה לשינויים שעברתם בתחומי חיים אחרים. זה לא אומר שהסקס פחות טוב אלא שונה ואחר.

במידה ותרגישו צורך לעזרה וייעוץ מקצועי כדי להבין איך להחזיר מגע מהנה ומענג לקשר, אתם מוזמנים לפנות למטפל מיני מוסמך ע"י איט"ם (האגודה לטיפול מיני).

בהצלחה,

רחל פצ'ניק פומפס- מטפלת ומדריכה זוגית מוסמכת ומטפלת מינית מוסמכת.

שאלות נוספות ממדור "הכל יחסים"

אני בת 22, יש לי חבר חדש, וכל פעם שאנחנו נכנסים למיטה, הוא לוקח את היד שלי ומכוון אותה לאיבר המין שלו. בהתחלה עשיתי את

המשך קריאה »

אני בת 23, בן הזוג שלי מדבר הרבה על סרטי פורנו, בקיא בכל השחקנים והסוגים, לפעמים נראה לי שהוא מתלהב יותר מפורנו מאשר סקס איתי.

המשך קריאה »

אני בת 23, יש לי בן זוג חדש. הוא מאוד מתאים לי בהרבה מובנים, אך חסרה לי הכימיה. אני אוהבת להחזיק ידיים, להתחבק, להתלטף, אך

המשך קריאה »