שאלה למדור "הכל יחסים", שבועון לאשה

אני בת 26, הבן זוג שלי ואני ביחד 8 שנים. אני מרגישה בשנה האחרונה שהוא אדיש אלי. זה לא שאנחנו לא עושים סקס, אבל שאני מרגישה שאני לא מרגשת אותו יותר, בדרך בה הוא מסתכל עליי. דברתי על זה איתו כמה פעמים, והוא אמר שאין מה לעשות, אחרי 8 שנים מאבדים את התשוקה. חברה טובה שלי, אומרת שאני צריכה לגרום לו לקנא, לצאת יותר עם חברות, לשנות את ההופעה החיצונית שלי (לא שאני נראית רע), לפלרטט עם גברים אחרים בסביבתו. אני לא בטוחה שזה רעיון טוב, אבל גם השיחות לא עוזרות.

 

 

שלום שואלת יקרה,

אני מבינה את תחושת הפגיעה מכך שבן הזוג שלך אדיש אלייך ושהוא כבר לא מסתכל עלייך במבט המיוחד שאפיין את תחילת הקשר. בן זוגך אומר שאחרי 8 שנים מאבדים את התשוקה וזה בהחלט לא מדויק. אמנם עוצמת התשוקה יכולה להשתנות עם השנים ולעבור ירידות ועליות, אולם אם מודעים לכך ולחשיבות שיש בטיפוח ושמירת התשוקה הרי שהיא לא נעלמת. גם זוגות צעירים כמוכם וגם זוגות ותיקים יותר נדרשים להעיר התשוקה כל פעם מחדש על ידי בילוי משותף, גיוון בסקס, יצירת אינטימיות, מחוות של אהבה זה לזו. אני מתייחסת לתשוקה לא רק במיניות אלא גם בתחומי חיים נוספים – עד כמה יש בכם תשוקה לפעילות משותפת מלבד סקס, למשל: תחביבים משותפים כמו ריקוד, טיולים ועוד. מזמינה אותך לבדוק עד כמה את מרגישה את החיות בקשר שלכם, התלהבות, סקרנות להמשיך וללמוד זה את זו.

לגבי ההמלצה של חברה שלך שמציעה לך לשנות את ההופעה החיצונית, לפלרטט ולגרום לו לקנא – האם את תרגישי בנוח עם התנהגות זו? האם את מעוניינת לפלרטט עם אחרים? אל תעשי זאת אם לא תרגישי עם זה בנוח. במקום הדרך העקיפה הזו, אני ממליצה על הדרך הישירה בה תזמיני אותו לשיחה ותבדקו יחד איך אתם מרגישים בזוגיות מעבר לתשוקה שירדה. האם יש חברות, אהבה, כבוד, שיתוף פעולה, חלומות משותפים? בשיחה זו אפשר לבדוק מה חסר בקשר, האם יש צרכים שלא נענים גם מצד בן הזוג והאם יש הסבר נוסף שמתחבר לאיבוד התשוקה בחייו.

אתם ביחד מגיל צעיר וזו הזדמנות לבחון האם אתם נשארים יחד מכוח ההרגל או שבוחרים זה בזו כל יום מחדש, עובדים על הקשר ולא מתייחסים לשני כמובן מאליו.

במידה ותרגישי שאתם מתקשים לנהל בכוחות עצמכם דיאלוג שכזה, אני ממליצה לפנות לאיש מקצוע, מטפל זוגי מוסמך, שיעזור לכם לברר נושאים אלו.

בהצלחה,

רחל פצ'ניק פומפס – מטפלת ומדריכה זוגית ומשפחתית מוסמכת ומטפלת מינית מוסמכת.

 

שאלות נוספות ממדור "הכל יחסים"

אנחנו בני 23, נמצאים ביחד מעל 5 שנים. בן זוגי, משפחתו ומשפחתי לוחצים מאוד על חתונה. לאחרונה התארסנו, ומאז אני בדכאון וחרדה. אני לא נהנית

המשך קריאה »

אני בת 48, בן זוגי בן 53. אני מתוסכלת, כי פעמים רבות כשיש לי חשק לסקס, בן זוגי רוצה לצפות בנטפליקס. אני יוזמת והוא דוחה

המשך קריאה »

אני בת 25, ונמאס לי מזה שתמיד כואב לי כשאני מקיימת יחסי מין. כואב ושורף. אני מפנטזת על מין עם בן הזוג ואז כשמגיעים לזה,

המשך קריאה »